Dekorasyonun vazgeçilmezidir porselenler… Dekor ürün fotoğrafları başlığında sizlere porselen ürün çekimlerinden bahsedeceğiz. Özellikle porselen çekimleri diğerlerine kıyasla daha profesyonellik gerektirir. Bu konuda tecrübe ile ayrı bir uzmanlığa sahip olmak gerekir. Peki biz neler yaparız?

Porselen Ürün Fotoğrafı

Saydamlıklarına vurgu yaparak, ürünün en belirgin özelliklerini ortaya çıkarırız. Farklı materyaller ve renkler bir araya geldiğinde kontrol edilmesi karmaşık bir durum alsa da, tecrübemizle bunun üstesinden rahatlıkla geliyoruz.

 

Cam ve Metal Ürün Fotoğrafları

Şekil almak için aynı ısı seviyesine sahip olsalar da birisi en kırılgan diğeri ise en sert maddedir.
Fotoğrafta farklı yansımalar verirler. Doğru açıları belirlemek için ürünü her yönüyle tanır ve anlarız.

 

Dekor ürün fotoğraf çekimleri, dekorasyon ürünlerinin tanıtımını veya satışını yapmak için mutlaka gereklidir. İyi bir dekor ürün fotoğrafı, ürünün özelliklerini ve tasarımını vurgulamayı önceliği haline getirir. Böylelikle potansiyel müşterilerin ilgisini çekmek mümkündür.

  • Aydınlatma: Çekimlerin iyi bir aydınlatma ile yapılması dekor ürünlerinin doğru renkleri ve detaylarıyla görüntülenmesini sağlar. Genellikle doğal ışık kullanımı tercih edilse de pencere yanında ya da dışarıda da çekim yapılabilir. Yetersiz ışık durumunda ise stüdyo ışıkları ve yumuşak kutulu ışıklar kullanılmaktadır. Bunlara yapay aydınlatma teknikleri denilmektedir.
  • Arka plan: Ürünün odak noktası olmasını sağlamak için mutlaka sade bir arka plan kullanılmalıdır. Beyaz veya siyah fonlar sıklıkla tercih edilmektedir.
  • Kompozisyon: Ürünü en iyi şekilde göstermek için doğru kompozisyon seçilmelidir. Ürünü çevreleyen fazla unsurlardan kaçınılmalı ve ürün odak noktası haline getirilmeli. Ayrıca farklı açılardan çekim yaparak ürünün farklı detaylarını vurgulayabilirsiniz.

Dekor ürün fotoğrafları çekimi konusunda daha fazla bilgi ve hizmet almak için bizimle iletişime geçin.

 

Bir yanıt yazın