Ticaret Bakanlığından Kobilere e-ticaret kampanyası başlatıldı. Bakan Ruhsar Pekcan, koronavirüs (Covid-19) salgınının KOBİ’lerin üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak istediklerini belirtti. Aynı zamanda KOBİ’lerin pandemi döneminde e-ticaretin sağladığı imkanlardan en etkin şekilde faydalanacakları “E-Ticaret olarak KOBİ’lerin Yanındayız” dayanışma kampanyasından da bahsetti.

Ticaret Bakanlığından Kobilere E-Ticaret Kampanyası
Ticaret Bakanlığından Kobilere E-Ticaret Kampanyası

Bakan Pekcan: “E-Ticaret Olarak KOBİ’lerin Yanındayız.”

Kampanyanın amacı KOBİ’lerin iş süreçlerinin salgın döneminde de devam etmesini sağlamak. Bu nedenle KOBİ’ler öncelikle e-ticarete yönlendirilecek. KOBİ’lerin e-ticaret ortamında işlerini kolaylaştırmak için düzenlenen dayanışma kampanyasına ilk etapta 10 e-ticaret sitesi yani pazar yeri davet edildi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan konuya ilişkin yaptığı açıklamada ise tüm dünyayı olumsuz etkileyen pandemi sürecinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi ile KOBİ’lere birçok önemli desteğin sağlandığını hatırlattı. Ayrıca Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlıklarının da çeşitli destek paketlerinin olduğunu belirtti.

Ticaret Bakanlığından Kobilere E-Ticaret Kampanyası
Ticaret Bakanlığından Kobilere E-Ticaret Kampanyası

Kampanyaya E-Ticaret Siteleri, Paket Yemek ve Sanal Market Uygulamaları Dahil Oldu

Bakanlığın ilgili haberine buradan ulaşabilirsiniz. Bakan Pekcan’ın açıklamaları şu şekilde:

“Bu kapsamda e-ticaret siteleriyle görüşmelerde bulunduk ve bulunmaya devam ediyoruz. Ek olarak kampanyamıza e-ticaret sitelerinin yanı sıra paket yemek ve sanal market uygulamaları da dahil oldu.”

“Kampanyamız kapsamında bazı e-ticaret siteleri KOBİ’lere yönelik vadelerini düşürürken, bazıları komisyon oranlarında indirime gitti. Bu sitelerin bir kısmı KOBİ’lerimize istihdam sözü verdi, bir kısmı da KOBİ’lerimize özel paketler hazırladı.”

Tüm e-ticaret sitelerini söz konusu dayanışma kampanyasına davet eden Pekcan, “Bu zor zamanları devletimizin desteği, birlik, beraberlik ve dayanışma ile daha güçlü olarak atlatacağımıza yürekten inanıyoruz.” dedi.

KOBİ’lerin İşini E-Ticarete Taşıması İçin Tam Zamanı

İşinizi E-ticarete Taşıyın veya Mevcut E-ticaret Operasyonunuzu Geliştirin
İşinizi E-ticarete Taşıyın veya Mevcut E-ticaret Operasyonunuzu Geliştirin

Siz de koronavirüs salgını süresince zorlanan bir KOBİ’yseniz vakit kaybetmeden işinizi e-ticarete taşıyın. Mevcut e-ticaret işinizi geliştirin. E-ticarette satış yapmak için en önemli unsurun ürünlerinizin fotoğrafları olduğunu unutmayın. Profesyonel ürün fotoğraf çekimi hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Atölye Kuzey Fotoğraf Stüdyosu olarak KOBİ’lerin ülkenin geleceği olduğunun farkındayız. KOBİ’lerin koronavirüs salgınından minimum seviyede etkilenmelerini umuyoruz. Bu nedenle KOBİ’lere en uygun hizmet ve desteği vermeye çalışıyoruz. Ürün satışlarınızı nasıl artıracağınıza dair bilgi almak için blog yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Pandemi sürecinde tüm KOBİ’lere başarılar diliyoruz. Covid-19’un bittiği günlere kısa vadede kavuşmak dileğiyle…

Bir yanıt yazın