mücevher model fotoğraf çekimi

Mücevher fotoğrafçısı arıyorsanız, doğru adrestesiniz!

Metaldeki çizikler, yansımalar ve değerli taşlarınız göz kamaştırıyor. Ürünlerinizin fotoğraflarını çeken kişinin ev tekstili ürünleri ile dolu bir portföyünün olmasını istemezsiniz. Mücevher fotoğrafçılığı ürünlerin özelliklerine uygun aydınlatma ve kamera ekipmanına ihtiyaç duyar. Bu nedenle ürün türünüzün uzmanı olan mücevher fotoğrafçısı ile çalışmalısınız.

Mücevher fotoğrafçılığı

mücevher fotoğraf çekimi

Mücevher fotoğrafçısı ile çalışmaya başlamadan önce sorulması gerekenler neler?


Ücretli müşterilerinin kaçı için mücevher fotoğrafı çektin?


Birçok ürün fotoğrafçısı portfolyolarında çok az mücevher fotoğrafı örneğine sahiptir. Bu nedenle ne kadar mücevher fotoğrafı çektiğine dikkat edin. Mücevher fotoğraf çekimi kendi özelliklerine uygun sahne, aydınlatma ve kamera ekipmanına ihtiyaç duyar. Milyonlarca ürün fotoğrafı çekmiş birini değil de mücevher fotoğrafları çeken birini aradığınızı unutmayın!

mücevher fotoğraf çekimi

Ürün fotoğraf çekimi fiyatlarına hangi düzenleme işlemleri dahildir?

Ürün fotoğraflarınızda beyaz arka plan istiyorsanız, fiyata dahil olup olmadığını mutlaka sorun. Bazı ürün fotoğrafçıları size grinin çeşitli tonlarında doğal arka plan verir ve Photoshop uygulamasında temizlik yapmazlar.

Gerçekte çapı 15 mm olan yüzüğün fotoğrafını bilgisayar ekranda gördüğümüzde gerçek görüntüsünden daha büyük görmüş olacaksınız. Bu nedenle mücevher fotoğraflarında çizik ve lekeler çok görülür. Dolayısıyla ürün fotoğrafı üzerinde bazı düzenlemeler yapılması gerekiyor. Bunun fiyata dahil olduğunu onaylatın!


Ürün fotoğrafı fiyatları dahilinde alacağınız hizmetler nelerdir?

Fiyata hangi fotoğraf boyutları ve formatları dahil edilir?
Ürün fotoğrafları web için mi baskı için mi?

Baskı yapımında DPI temel alınır. Ürün fotoğraflarınızı yazdırmak için 300 DPI’ya ihtiyacınız vardır.
Web kullanımı için olan ürün  fotoğrafları 1500×1500 – 1000×1500 piksellik 72 DPI jpg dosyaları yeterli olacaktır. Kısacası, hangi formatlarda ürün fotoğraflarınızı teslim alacağınızı belirleyin!

Gümüş takı fotoğraf çekimi

Ürün fotoğraflarına revizyon yapılabiliyor mu?

Mücevher fotoğrafları için revizyon taleplerinin genel sebebi renk problemleri olabiliyor. Bazen renkler monitör ayarlarınıza bağlı olarak değişiklik gösterir. Genellikle Photoshop üzerinde ince renk ayarları yapılması gerekir.

Peki bu gibi küçük değişiklikler fiyata dahil mi?

Mücevher fotoğraf çekimi

Mücevher fotoğraf çekimi

Mücevher fotoğraf çekimi

Bunlar önemli olduğunu düşündüğümüz sorular…

Projelerinize başlamadan önce çalışacağınız mücevher fotoğrafçısı ile tüm bu detayları en ince ayrıntısına kadar görüşün.

Ürünlerinizin fotoğraflarının çekimi konusunda ipuçları ve daha fazla öneri almak için Mücevher ve Takı kategorimizi inceleyin. Sizin için mücevher fotoğraf çekimi yapmamızı isterseniz hemen bizimle iletişime geçin.

Bir yanıt yazın