E ticaret fotoğraf çekimi fiyatları

E-ticaret fotoğraf çekimi fiyatları nasıl belirlenir diye merak ediyorsanız yazımızı okuyarak aklınızdaki tüm soru işaretlerini giderebilirsiniz. Online satış tüm dünyada ve ülkemizle hızla büyüyor. Birçok fiziksel mağaza hedef kitlelerine ulaşmak ve sınırları kaldırmak için online satışa başlıyor. Başarılı bir satış kanalına sahip olmak için ilk yapmanız gereken ürün fotoğrafları çektirmek. E-ticaret fotoğraf çekimi fiyatları ise en çok merak ettiğiniz konuların başında geliyor. Öncesinde bilmeniz gereken en önemli unsur ise ürün fotoğraflarınızın satış için sizin en büyük destekçiniz olacağıdır.

Uluslararası araştırma şirketi ViSenze tüketicilerin %62’si görsel arama özelliği istediğini belirtiyor. Ürünlerin satışını artırmak için süslü kelimeler yazmak artık eskisi kadar değerli değil Profesyonel ürün fotoğrafları ise satışlarınızı artıracaktır.

E-Ticaret Ürün Fotoğrafları Neden Bu Kadar Önemli?

Müşterileriniz ürünlerinizin nasıl göründüğünü, koktuğunu, nelerle uyabileceğini, nasıl çalıştığını hayal etmek zorundadır. Onlara gerçek bir mağaza ziyareti deneyimi sunmalısınız. Bu nedenle ürün fotoğraflarına ihtiyacınız var. Herhangi bir görüntüyü değil, yüksek kaliteli ürün fotoğrafları kullanmalısınız. Amazon’un tüm satıcılarına fotoğraflarla ilgili kurallar yayınlaması bir tesadüf değil.

Fiyatları Etkileyen Unsurlar Nelerdir?

Günümüzde çok sayıda fotoğrafçı alternatifine sahip olduğunuz için e-ticaret fotoğraf çekimi fiyatları araştırması yaparken çeşitli fiyatlara ulaşma imkanınız olacaktır. Fiyatlandırmalar fotoğrafçının tecrübesine, yeteneğine ve hizmetine göre farklılık gösterecektir. Meşhur atasözümüz ”Ucuz etin yahnisi yavan olur.” gerçekten bu durumu özetlemektedir.

  • Ürünün toplam adeti
  • Çekilen fotoğraf miktarı
  • Dekupe (beyaz fon) işlemi
  • Rötuş işlemi

E-ticaret ürün fotoğraf çekimi ve fiyatları hakkında bilgi almak ister misiniz? Ürün fotoğraf çekimi ile ilgili tüm sorularınızın cevabı Atölye Kuzey‘de!

Ürün Fotoğraflarıyla İşinize Yön Vermek İster Misiniz?

Müşterilerin güvenini kazanmak ve diğer satıcılardan farklı olmak için hem özgün hem de yüksek kaliteli ürün fotoğraflarına sahip olmalısınız. Bunun için farklı açılardan çekilen ürün fotoğrafları kullanın. Detay fotoğraflar çektirin. Örneğin, giyim kategorisinde ürünleriniz var ise kumaş veya desen detaylarını gösterin. Ürünlerinizin amacını anlatan yaşamdan fotoğraflar (still life) çektirin. Birçok müşteri satın almadan önce ürünü paylaşmak ve üzerine konuşmak ister. İnsanların çoğu arkadaşlarının paylaştıkları ve kullandığı şeyleri satın alma eğilimindedir. Bu nedenle potansiyel müşterilerinize cezbedici fotoğraflar sunmanız size çok yardımcı olacaktır. İhtiyacınız olan fotoğraf türlerini belirlemenize yardımcı olması için “E-Ticarette Beyaz Arka Planlı Fotoğraf Mı Still Life Fotoğraf Mı?” isimli yazımızı inceleyebilir, daha fazlası için Fotoğraf kategorisindeki yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın