Mücevher fotoğraf çekimi öncesinde bilmeniz gereken birkaç püf noktayı paylaşacağız. Tasarımcılar, perakendeciler veya toptancılar bu yazımız sizin için.

mücevher fotoğrafçısı

mücevher fotoğraf çekimi

Mücevher fotoğrafı çekmek biraz sabır ve fazlaca deneyim gerektiren ürün fotoğrafçılığı dallarından biri. Ürünlerinizin fotoğrafları en az ürünleriniz kadar önemli. Markanızın doğru temsil edilmesi kullanıcının satın alma kararı için büyük önem taşır.

Çevrim içi mücevher ve takı alışverişi oldukça popüler hale geldi. Tüketicilerin %67’si ürün fotoğraflarına her şeyden daha çok önem veriyor.

Mücevher fotoğraf çekimi

mücevher fotoğrafçısı

mücevher fotoğraf çekimi

Ürünlerinizin fotoğraflarını çektirmeye karar verdiniz ve birçok ürün fotoğrafçısı alternatifine sahipsiniz. Farklı fiyatlar ve ürün fotoğrafları alternatiflerini değerlendirirken mutlaka yazımızı okumalısınız.

Fotoğrafçınıza Karar Vermeden Önce Bilmeniz Gerekenler Neler?

Metaldeki çizikler, yansımalar ve değerli taşlarınız göz kamaştırıyor. Ürünlerinizin fotoğraflarını çeken kişinin ev tekstili ürünleri ile dolu bir portföyünün olmasını istemezsiniz. Mücevher fotoğrafçılığı ürünlerin özelliklerine uygun aydınlatma ve kamera ekipmanına ihtiyaç duyar. Bu nedenle ürün türünüzün uzmanı olan ürün fotoğrafçısı ile çalışın.

Ürün fotoğraf çekiminde ürün grubunuza uygun objektif ve ışıklar kullanılmalıdır. Fotoğraf çekiminde makro objektif ve doğru açıya sahip ışık gerekmektedir. Doğru ışık uygulamaları ile mücevherlerin parlamalarını yansımaları en azamiye indirmelidir.

Ürün fotoğraf çekimi sonrasında üründeki her kusuru düzeltme imkanına sahibiz. Bu işlemler fazla çaba ve zaman gerektiriyor. Fotoğraf çekimi esnasında olabilecek en iyi sonuç alınmalı. Çünkü ürün fotoğrafınıza sonradan yapılacak her müdahale yapay bir etki katacaktır.

Ürün fotoğrafları hakkında ipuçları ve daha fazla öneri almak için Mücevher ve Takı kategorimizi inceleyin. Sizin için fotoğraf çekimi yapmamızı isterseniz hemen bizimle iletişime geçin.

Bir yanıt yazın